Kosta Rika – Sırbistan Maç Tahmini

0
419
Kosta Rika – Sırbistan Maç Tahmini

2018 Dünya Kupası şampiyonasında E Grubu gerçekten turnuvanın ağır favorilerine ev sahipliği yapıyor. Grupta İsviçre ve Brezilya gibi iki dev takım bulunuyor. Bu iki takım varken Kosta Rika ve Sırbistan ekiplerinin işi gerçekten zor. Buna dayanarak ilk maçı da kendi aralarında oynayacak olmaları onlar adına bir şans. Buradan 3 puan koparan ekip diğer mücadelelere daha moralli çıkacak ve grupta bir üst sırada bulunabilecek.

Kosta Rika takımı ile Sırbistan milli ekibi daha önce hiç karşı karşıya gelmedi. Bu nedenle aralarında bir rekabet analizi yapmak mümkün değil. Yine de burada favori takımın Sırbistan olduğunu anlamak güç olmayacaktır. Kosta Rika oynamış olduğu son 10 mücadelede sadece 4 kez kazanabildi. Toplamda 4 mağlubiyet ve 2 beraberlik aldı. Sırbistan ise son 10 maçından 5 galibiyet çıkardı. 3 kez yenildi ve 2 kez beraberlik elde etti.

KOSTA RİKA SIRBİSTAN MAÇ TAHMİNİ

Kosta Rika Milli Takımı

Kadrosuna baktığımızda çok etkili isimlere sahip olmayan ancak kendi çapında bir şeyler başarabilecek potansiyeli bulunan Kosta Rika milli takımı, güçlü rakibi Sırbistan karşısında mağlup olabilir. Açık ara favori olarak görülen taraf Sırbistan’dır. Kosta Rika genç isimlerini kullanarak kontra atak bir futbol ile gol ve goller bulmaya çalışacak.

Kosta Rika oynamış olduğu son 10 mücadelede rakip fileleri toplamda 11 kez havalandırdı. Kalesinde ise 12 gol gördü. Attığı gol yediği golden daha fazla olarak dikkat çekiyor. Diğer yandan kaybettiği maçlarda golleri hep ilk yarıdan kalesinde gördü. Kazandığı mücadelelerde ise golleri hep ilk yarılardan attı. Bu da önemli bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

KOSTA RİKA SIRBİSTAN MAÇ TAHMİNİ

Sırbistan Milli Takımı

Rakibine göre daha güçlü durumda bulunan Sırbistan takımı, son 10 mücadelesinde toplamda 14 gol atmasını bildi. Kalesinde ise 8 gol gördü. Neredeyse yarı yarıya bir orana sahip. Kaybettiği son 3 maçın 2’sinde ilk yarıları beraberlikle kapattı. Ayrıca kazandığı mücadelelerde ise ilk yarıdan gol bulmayı çok zor başardı.

Sırbistan rakibine oranla daha etkili bir futbol oynayacak. Bu nedenle sonucu tahmin etmek hiç de zor olmayacak. Bakıldığı zaman Sırbistan’ın ilk yarıdan gol bulması demek, mücadeleyi farka götürmesi demektir.

Kosta Rika – Sırbistan maç tahmini: Kosta Rika daha genç bir kadroya sahiptir. Tecrübesiz bir ekip olarak dikkat çekmektedir. Diğer yandan Sırbistan takımı bu tarz turnuvalara alışıktır. Ayrıca ilk yarıdan gol yeme oranı yüksek olan Kosta Rika takımı şayet kalesinde ilk dakikalarda bir gol görürse, bu mücadelede Sırbistan lehine skor 3-0, 4-0 gibi olabilir. Eğer garanti bir tercih istiyorsanız maç sonucu 2 sizi yanıltmayacaktır. Yine de risk almaya değer diye düşünüyorsanız X/2 oynayabilirsiniz.

KOSTA RİKA SIRBİSTAN MAÇ TAHMİNİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here